GDAŃSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Smaller Default Larger

Ogłoszenie

Dni Narodowego Centrum Nauki 2018


Już 9 i 10 maja 2018 r. w Gdańsku odbędzie się szósta edycja Dni Narodowego Centrum Nauki. W tym roku wydarzenie organizujemy wspólnie z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

W części oficjalnej wydarzenia pierwszego dnia zapraszamy na uroczyste spotkanie otwierające z udziałem zaproszonych gości. Drugiego dnia odbędzie się posiedzenie Rady NCN.

W części roboczej wydarzenia zaplanowaliśmy cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty dla wnioskodawców dotyczące procesu wnioskowania o finansowanie oraz warsztaty dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych, na których omawiamy różne zagadnienia związane z przygotowaniem wniosków od strony formalnej oraz realizacją projektu. Warsztaty będą odbywać się w grupach.

Zapraszamy także na spotkanie, na którym we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE będziemy mówić o tym, jakie możliwości grantowe oferuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC). Podpowiemy również, co zrobić, aby dostać prestiżowy grant ERC i gdzie szukać wsparcia.

Do zobaczenia w Gdańsku!

więcej...

Ogłoszenie

Zapraszamy na obchody Tygodnia ORCID w Politechnice Gdańskiej.

Czy wiedzą Państwo jak stworzyć profil naukowca w serwisie ORCID?

Jak połączyć go z takimi bazami bibliograficzno-abstraktowymi jak Scopus, Web of Science czy Google Scholar?

Jak pobrać informacje z serwisu ORCID do portalu MOST Wiedzy?

więcej...

Ogłoszenie

II Dzien otwarty MOST na PG

Celem projektu MOST Wiedzy jest zwiększenie dostępności, spójności oraz możliwości ponownego wykorzystania zasobów nauki. Zasoby te będą udostępnione osobom nauki, przedsiębiorcom i społeczeństwu w otwartej, w prostej i przejrzystej formie. Innymi słowy powstanie most łączący społeczność naukowców, przedsiębiorców i społeczeństwo.

więcej...

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

 

II zjazd KMN już 24 czerwca 2017 roku (sobota) godzina 12.00 wyjazd z Gdańska na Kociewie – podsumowujący działalność zeszłoroczną i nie tylko (wstępny program poniżej).

więcej...

Ogłoszenie

Instytut Autostrada Technologii i Innowacji IATI, EIT Raw Materials oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w dwudniowej bezpłatnej konferencji „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Start'up – Przemysł”, która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2017 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej, paw. A-0, sala 213, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

Zapraszamy młodych pracowników nauki, doktorantów, studentów oraz koła naukowe do zaprezentowania opracowywanych innowacyjnych rozwiązań o charakterze naukowym (badawczym), technicznym, organizacyjnym, finansowy i  marketingowym, których celem jest opracowanie i wdrożenie nowych lub ulepszonych wyrobów, procesów czy systemów zarządzania i sprzedaży.

więcej...